Promítání cestopisného filmu na téma "Turecko"

SENIOR PROMÍTÁ SENIORŮM

V rámci Mezinárodního dne seniorů, který byl věnován našim rodičům, prarodičům, babičkám a dědečkům jsme také my zpestřili našim klientům jejich běžný den.

Společnost Spravedlivý mezi seniory o.p.s. uspořádala pro naše seniory dne 4.10.2016 besedu s promítáním cestopisného filmu na téma „Turecko“. Zajímavé na celém projektu je, že o své zážitky se s námi přijel podělit sám tvůrce, aktivní senior pan Pipal z Mimoně. Celý svůj život věnoval své velké vášni cestování. Dnes, v době, kdy je již sám seniorem ho jeho vášeň neopouští. Zpracovává si nasbírané foto dokumenty a videa z cest a tvoří tak krásné, poučné i v mnohém velice zajímavé filmy z míst, které sám navštívil.

Na besedu čekalo v místnosti plno zvídavých a nadšených seniorů. Ošetřující personál dopřál tento zážitek také pánovi, několik let trvale upoutanému na lůžku. Byl to pro něj po mnoha letech strávených v nemocničních zařízeních další krůček k příjemnému, pro mnohé běžnému, dennímu prožitku.  

Po úvodní řeči pana Pipala, jsme se všichni mlčky zadívali do téměř hodinového filmu s doprovodem tamější hudby a poučného vyprávění. Po ukončení promítání byl prostor na několik dotazů. Vzhledem k pozitivnímu ohlasu celé akce jsme s panem Pipalem domluveni, že nás přijede brzy znovu potěšit dalším cestovatelským zážitkem. 

Program na prosinec

Podívejte se, jaký jsme pro kliety našeho Senior centra připravili program na následující měsíc. Prosinec bude plný oslav, zábavy a aktivit. Čeká nás například Mikulášská besídka, Vánoční punč nebo oslava narozenin a svátků. Těšíme se na vás.

Neznámý dárce 

Dnes nám do Senior centra přišel balíček plný těchto krásných ručně malovaných obálek. Balíček je od neznámého dárce a my mu moc děkujeme. 

Vánoční punč

Každoroční Vánoční punč

Dlouho očekávaná akce „Vánoční punč“ se uskutečnila 15. 12. 2016 v našem Senior centru v Novém boru a tentokrát byla pro klienty a jejich nejbližší.  Pečlivé přípravy se vyplatily a všichni si pozdní odpoledne moc užili. Vánoční nálada byla všude kolem.

Největší poděkování patří všem účinkujícím, kteří se postarali o zábavu seniorů a všech ostatních. Jako první nás svou návštěvou potěšily děti z DD v Krompachu nejen svým vystoupením roztleskávaček. Dále děti ze Základní školy ve Svoru, které navnadily krásnou atmosféru hrou na flétničky. MŠ Klíček vystupovala v Senior centru letos již podruhé a opět se svým krásným zpíváním vánočních koled. Přijel také pan farář Repka, který pronesl několik svátečních slov a nakonec Kytlický chrámový sbor, který byl třešničkou celého večera.

Pohoštění bylo dost včetně cukroví, které si klienti upekli v rámci aktivizace. I vzhledem k tomu, že program nebyl zrovna krátký, jsme rádi, že klienti vydrželi a měli zájem sledovat dění až do konce. Všem tedy přejeme krásné svátky a hlavně hodně zdraví. 

Ohlédnutí za prosincem 2016

Ohlédnutí za pestrým prosincem v Senior centru

Poslední měsíc v roce 2016 byl v Senior centru v Novém Boru opravdu plný akcí a zábavy. Začátkem měsíce jsme pro klienty uspořádali Mikulášskou besídku, při které senioři dostali od Mikuláše balíčky plné dobrot. Krásným pěveckým vystoupením nám besídku zpestřila MŠ Klíček.

S přicházejícími Vánoci se zde konala každoroční akce Vánoční punč, která byla letos pouze pro klienty a jejich nejbližší. O zábavu se postarala ZŠ Svor, DDM Krompach nebo MŠ Klíček. Nechyběl ani pan farář Repka se svými svátečními slovy a třešničkou celého večera byl Kytlický chrámový sbor. Všem díky.

Den před Štědrým dnem jsme měli tu čest oslavit obnovení sňatku dvou našich klientů, kteří měli šedesátileté výročí svatby. Cestu vážil i pan farář Antonín z Liberce, který diamantovou svatbu obohatil krásnými slovy. Na závěr si všichni pochutnali na drobném pohoštění, které na svatbách nesmí chybět.

Na Nový rok se Nový Bor zahalil do vydatné sněhové nadílky, která neminula ani nás. A jak praví klasik, v nouzi poznáš přítele, i my jej našli. Proto bychom chtěli touto cestou poděkovat panu Miloši Sobotovi ze Sloupu v Čechách, který se nám v SC postaral o průjezdnost dvora. Pan Sobota byl velmi ochotný a ve 3 hodiny ráno, což je doba, kdy téměř všichni spí, přijel a odklízel precizně celý areál. Jak je vidět, i úklid sněhu musí mít hlavu a patu. Neváhejte tedy a využijte jeho kontaktu (Miloš Sobota mob.: 602 966 045) můžeme vřele doporučit. Děkujeme, Senior centrum Nový Bor.

Na závěr vám všem přejeme šťastný rok 2017 a věříme, že bude stejně tak úspěšný jako ten loňský. 

Zveme vás na DEN ZDRAVÍ 

Dobrý den všem, rádi bychom Vás pozvali na DEN ZDRAVÍ v České Lípě, který se bude konat v úterý 23. května od 14:00 hod. v Kulturním domě Crystal. Ani my na této akci nesmíme chybět, a proto zde budeme mít své stanoviště. Pokud budete mít jakékoli dotazy nebo budete potřebovat naši radu, neváhejte a přijďte. Budeme se těšit.

Víte jak nás zadarmo podpořit na internetu?

Věděli jste, že můžete organizaci Spravedlivý mezi seniory zdarma podpořit při nakupování přes internet? Pokud alespoň občas nakupujete na internetu, stačí využít portál www.givt.cz !
Najdete na něm přes 800 nejznámějších e-shopů - můžete si koupit třeba plavky, kolo, zmrzlinu nebo dokonce letní dovolenou a naše organizace vždy dostane příspěvek. Příspěvky z nákupu zájezdů navíc patří mezi ty nejvyšší. Tak si na nás nejen při výběru dovolené vzpomeňte.

Prázdninové slevy na E-shopu meziseniory.cz

PRÁZDNINOVÁ AKCE (ČERVENEC, SRPEN 2017)

Pečujte o vysušenou pokožku ze slunce

Léto je jasným favoritem pro každého z nás. Ovšem s sebou přináší velká horka, slunce nebo větší míru potu, což může mít i nemilé následky. O svou pokožku musíte pečovat a chránit ji, nejen vysokými faktory.

Kvůli horku, slunečnímu záření, chlorované či mořské vodě bývá naše kůže dehydratovaná a suchá. Naším cílem by tedy mělo být pokožku zklidnit, hydratovat a regenerovat. Zamezit její suchosti a olupování.  Využijte proto naší prázdninové akce na produkty Seni Care z řad medicínské kosmetiky.

Sleva 5% na každý produkt.

Při nákupu všech tří produktů obdržíte krém na suchou a zrohovatělou pokožku jako dárek.

Hledáme dobrovolníky

Máte hodinu volného času týdně a rádi někomu pomáháte ?

Dobrovolnické centrum ADRA, o.p.s. ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Spravedlivý mezi seniory Nový Bor hledají dobrovolníky, kteří by se chtěli stát společníky pro seniory v Senior centru v Novém Boru, ul. Nemocniční 369 (areál bývalé LDN proti autobusovému nádraží). Úlohou dobrovolníků je uplatnit svoje schopnosti při vytváření vztahu se seniory (komunikace, čtení, ruční práce, hry, procházky apod.). V případě vašeho zájmu se školení dobrovolníků uskuteční v úterý 24.10. 2017 od 16. do 17.30 hod přímo ve společenské místnosti výše uvedeného Senior centra.  Senior centrum má kapacitu 50 lůžek.

S ohledem na omezený počet míst se na školení můžete přihlásit telefonicky na tel. 777 088 871 nebo E-mail: p.maska@tiscali.cz.

  • Ing. Petr Máška, vedoucí pobočky ADRA, o.p.s. Česká Lípa
  • Andrea Málková, výkonná ředitelka Senior centra Nový Bor

Navštívili jste Senior centrum N. B. ?

V první řadě bychom moc rádi poděkovali všem, kteří se v rámci Týdne otevřených dveří přišli podívat do našeho Senior centra v Novém Boru. Tento týden umožnil návštěvníkům nahlédnout do prostor centra, dozvědět se potřebné informace o námi poskytovaných službách a také částečně nahlédnout do života klientů.

Pozvánka na Vánoční punč

V úterý 12.12. 2017 se v Senior centru v Novém Boru uskuteční akce Vánoční punč. Tato akce je pro naše klienty i veřejnost. Srdečně vás zveme a budeme moc těšit. 

Děti ZŠ Arnultovice pomáhají i u nás

Článek Novoborský měsíčník.

Promítání filmu MAREČKU PODEJTE MI PERO

Krásný slunečný den všem, dnes ráno u nás v Senior centru proběhlo první promítání filmu. Děkujeme společnosti Silverdahl, která nám darovala v rámci projektu Ježíškova vnoučata projektor a plátno na promítání. Senioři bez jediného slůvka sledovali film jako v kině. Jsme za to moc vděční a těšíme se na další promítání nejen filmů :)

Den zdraví 20.3.2018

Stejně jako loňský rok jsme se zúčastnili setkání v České Lípě a to Dne zdraví. K prodeji byla medicínská kosmetika za akční ceny, dárkové balíčky a také polohovací pomůcky. Pokud jste nemohli přijít a máte o nějaký produkt zájem, navštivte náš e-shop meziseniory.cz. Budeme se těšit příští rok.

Oslava za oslavou

Další oslava v našem Senior centru se neobešla bez dortu, dobré kávy a přátelského posezení.

Tvořivé dílničky - maminky Maternitas

Ve středu 28.3. nás navštívily maminky a jejich ratolesti. Bylo to moc příjemné a přátelské setkání. Aktivizační pracovnice měla připravený program a děti si mohly odnést krásné práce. Budeme se moc těšit na přístě a přejeme všem pohodové jarní svátky. :)

Ježíškova vnoučata pokračují i po Vánocích

Kláru o víkendu navštívila Ježíškova vnoučata a dovezli nový kávovar i s kapslemi. Klára byla moc nadšená.

Oslava narozenin  paní Anastázie

Klikněte zde pro úpravu textu.

Paní Marie oslavila své 84. narozeniny u nás v Senior centru.

 

Máme tady jaro a naši senioři se vrhli do práce. Sázeli se bylinky, ředkvičky, dýně, hrášek...úroda bude veliká :-)

Klikněte zde pro úpravu textu.

"Čarodějnický den" 

"Čarodějnícký den" by u nás v Senior centru ve znamení hudby, zpěvu, nechyběli buřty a dobrá nálada. Opět příjemné setkání bylo s naším milým dobrovolníkem s Ježíškových vnoučat. Moc děkujeme a těšíme se na další příjemné setkání.

Květnové slevy na E-shopu www.meziseniory.cz

Máme tu krásný květen a maminky oslaví svůj svátek. Udělejme jim radost např. koupí některého z našich produktů z řady Seni Care a získejte slevu 15% nebo dárek k nákupu. 

klikněte zde

 

 

 

Odpoledne s Evergreenem

Naše úžasné maminky z Maternitas pro naše klienty zajistily vystoupení pěveckého sboru EVERGREEN, který nás poctil svoji návštěvou. Zazpívali jsme si, zasmáli, nechyběli naši nejmenší diváci ani mlsání.

Ještě jednou moc děkujeme a přejeme nám všem více takových krásných chvil.

"Narozeninový den"

Krásné 86. narozeniny naší milé paní Marie jsme spolu s její rodinou a přáteli oslavili u nás v Senior centru. Přejeme hodně zdraví a spokojenosti do dalších let!!

Oslava našeho dobrovolníka Petra

Pro našeho milého dobrovolníka Petra, který naše seniory navštěvuje jsme uspořádali narozeninovu oslavu. Moc se vydařila a prožili jsme opět krásné odpoledne.

Canisterapie

I v těchto úmorných vedrech nás opět přišli navštívit naši psí kamarádi. Jsme moc šťastni za každou jejich návštěvu, jejich energie nám dodává sílu....děkujeme:-) 

Rozloučení s létem

Kdo přišel neprohloupil. Zakončení léta stálo za to