TRÉNINK PAMĚTI ANEB  JENOM SUDOKU NÁM NEPOMŮŽE

Společně jsme si Vámi připomněli 21.9.2014 Mezinárodní den Alzheimerovy choroby, jako rychle se rozvíjejícího fenoménu dnešní doby, slíbili jsme uspořádání aktivit, které budou o naši paměť pečovat.

Tak, jak je pro nás důležité být fyzicky v kondici a tím zůstat co nejdéle soběstačnými, tak je důležité udržet si v dobré kondici i mozek. Alzheimerova nemoc a stařecká demence jsou jistě problémy, které mohou potkat každého z nás. Důležité je o tom vědět, něco nového si zjistit a udělat pro sebe také maximum v rámci prevence a udržení kondice vlastní hlavy.Image

 

V rámci výborné spolupráce s paní Hanou Novotnou, hlavní představitelkou aktivní seniorské skupiny Klubu důchodců v Novém Boru, jsme měli možnost uspořádat dne 4. 6. 2015 akci s názvem TRÉNINK PAMĚTI ANEB JENOM SUDOKU NEPOMŮŽE.

Celé této akce se zúčastnilo 54 lidí, kteří si chtěli vyzkoušet svou paměť a zároveň se tak dozvědět více o Alzheimerově nemoci a stařecké demenci. V úvodu nás mile přivítala vedoucí Klubu důchodců paní Hana Novotná společně s paní ředitelkou pořádající organizace Spravedlivý mezi seniory, o.p.s. Andreou Málkovou. Představena byla také hlavní odborná lektorka tréninku paměti Michaela Březinová,ergoterapeut z Liberecké nemocnice.  Image

 

Během akce všichni účastníci dostali možnost nahlédnout do edukačních brožur, které se týkají Alzheimerovy choroby a stařecké demence, ve kterých našli více informací o těchto nemocích. Zde se mohli dočíst, jak se nejlépe stravovat, jak je důležité být aktivní v pohybových činnostech a o způsobech a možnostech přístupu k lidem s touto nemocí přímo v domácím prostředí.