Vyrábíme, hrajeme si, slavíme.....

Publikováno: 31.1.2020

V našem Senior centru se rozhodně nenudíme. Neustále něco vyrábíme, skládáme, hrajeme společenské hry a také hooodně slavíme. V minulém týdnu to zrovna byly 93. narozeniny naší Andělky ❤️🎂🎉

Hudební odpoledne

Publikováno: 25.1.2020

Tento týden nás navštívil operní zpěvák pan Radek Konař z Ústí nad Labem, který našim klientům zazpíval známé písně od Karla Gotta až po Waldemara Matušku. Některé naše klientky byly tak nadšené, že si pana Konaře přišly poslechnout hned dvakrát!  😍
Bylo to velmi příjemně strávené hudební odpoledne.  

VI. vánoční punč v zahradě

Publikováno: 20.12.2019

Dne 12. 12. 2019 se konal již VI. ročník vánočního punče, který stál opravdu za to! Letos sice nedorazila sněhová nadílka, ale dorazila spousta přátel, rodinných příslušníků našich klientů a atmosféra byla více než vánoční. Zazněly písně od dětí ze ZUŠ z České Lípy, ale i Nového Boru, zapěl nám pan Radek Konař z Ústí nad Labem, kláves a kytary se zhostil pan Baumgartner, dorazil i náš stálý host hamonikář pan Ota Vejskal se svojí vnučkou Aničkou a na trumpetu zahrál mladičký Filip Rejna. Celým vánočním odpolednem nás provázel pan Sobotka. Veliký dík patří i těm, díky kterým se tento punč mohl uskutečnit. Děkujeme obci Sloup v Čechách, obci Horní Libchava, obci Jiřetín pod Jedlovou, závodu Crystalex Nový Bor, jídelně Kollmann Nový Bor, panu Škodovi, Petře Veselé, Šárce Materkové, Pivovaru Cvikov, ZŠ Arnultovice a MŠ Klíček.

Děkujeme, že jste byli s námi! 

Mikulášská besídka

Publikováno: 6.12.2019

Dne 4.12. uspořádala naše organizace tradiční "Mikulášskou besídku" v Senior centru v Novém Boru.
Spolu s Mikulášem, čertem, čerticí a andělem také dorazily děti ze ZŠ Arnultovice, které našim klientům zpříjemnily mikulášské dopoledne svým zpěvem, tancem a hlavně svojí přítomností. Po celém domově se nesla vůně cukroví, rozdávaly se drobné sladkosti, radost a smích. I na slzičky došlo, ale ty setřela úžasná atmosféra, která zde po celou dobu panovala. 🎄❤️

Pozvánka na VI. Vánoční punč v zahradě 

Publikováno: 19.11.2019

Image

Vzpomínání na zemřelé

Publikováno: 4.11.2019

Vzpomínání na naše drahé příbuzné...kamarády, kteří již nejsou mezi námi.

Vzpomínková akce se uskutečnila ve společnosti pana děkana Ing. Pavla Morávka. NIKDY NEZAPOMENEME! 

Pozvánka na Den otevřených dveří našeho Senior centra

Publikováno: 22.10.2019

Image

Projížďka kočárem

Publikováno: 5.9.2019

Byl krásný a pohodový den, ve kterém se naše klientky projely kočárem a zastavily se na malém občerstvení ve Sloupu v Čechách. 

Návštěva zoo

Publikováno: 29.8.2019

Hawaii party v Senior centru

Publikováno: 19.6.2019

Zahradní párty v Senior centru jsme pojali v hawaiském stylu. Skvělá a přátelská atmosféra, krásné počasí a hlavně úžasní lidé, kteří nás poctili svou návštěvou.
Chceme moc poděkovat našim účinkujícím - roztleskávačkám Pomkies z Č. Kamenice, mažoretkám Sugar Č. Lípa, našemu stálému hostu, harmonikáři Otu Vejskalovi, panu Radku Konařovi z Divadla opery a hudby z Ústí nad Labem a velký dík patří panu Felixi Slováčkovi Jr., který se stal našim Ježíškovým vnoučetem. Jeho vystoupení bylo opravdu překrásné.
Dále velké díky patří panu "zvukaři" Karlu Podlahovi a paní Marksové za skvělé koktejly.
Nesmíme také zapomenout na suprového pana Davida Sobotku, bez kterého by akce nebyla stoprocentní! Díky!
Kromě rodinných příslušníků našich klientů za námi přišly i maminky s dětmi z Mateřského centra Slůně, pracovnice sociálního odboru MěÚ Nový Bor a v neposlední řadě klientky a pracovnice místního domova OSTARA.
DĚKUJEME VŠEM, BYLO NÁM S VÁMI BÁJEČNĚ!!

Takový "čarodějnický" den

Publikováno: 30.4.2019

Chystání na čarodějnice, odpoledne plné her, sázení zeleniny...máme pořád co dělat.

Jarní tvořivé dílničky

Publikováno: 10.4.2019

Naši klienti si s dětmi a jejich maminkami z Rodinného centra Slůně užili tvořivé odpoledne. A jak jim to šlo!

Pozvánka na jarní tvořivé dílničky

Image

Masopust v Senior Centru

Publikováno: 1.3.2019

Masopust v našem domově jsme si všichni moc užili. Obrovské díky za vše našim dárcům - pivovaru Cvikov za pivečko a našim dvěma milým dárkyním z Prahy za vepřové dobrůtky. Bylo to krásné! 😘❤️🙏🍸

Vánoční punč v zahradě

Publikováno: 18.12.2018

Letošní ročník vánočního punče se nám opravdu vydařil. Zahrada zapadala sněhem, do celé akce se zapojila spousta úžasných lidí, přišlo hodně našich přátel a všude panovala láskyplná pohoda i dobrá nálada. Rádi bychom touto cestou poděkovali hlavnímu partnerovi celé akce, společnosti Nanovo, která v rámci letošního Designblok, Prague International Design Festival uspořádala veřejnou aukci na podporu našeho Senior centra, do které se zapojila také společnost Master&Master, Vitra a společnost Mono Brand. Výtěžek byl věnován na letošní ročník Vánočního punče a za to všem zúčastněným patří velký dík! Byl to skutečně velký zážitek úplně pro všechny!

😘❤️🙏🍸

Pozvánka na vánoční punč

Publikováno: 20.11.2018

Image

Vzpomínání na zemřelé

Publikováno: 8.11.2018

Vzpomínková akce na naše příbuzné, přátele, kteří již nejsou mezi námi. Vzpomínání proběhlo za přítomnosti děkana Ing. Pavla Morávka. 

 

Rozloučení s létem

Publikováno: 30.8.2018

Dne 29. 8. 2018 se konala akce Rozloučení s létem. Kdo přišel, neprohloupil. Zakončení léta stálo opravdu za to!

Den zdraví 20.3.2018

Publikováno: 22.3.2018

Stejně jako loňský rok jsme se zúčastnili setkání v České Lípě a to Dne zdraví. K prodeji byla medicínská kosmetika za akční ceny, dárkové balíčky a také polohovací pomůcky. Pokud jste nemohli přijít a máte o nějaký produkt zájem, navštivte náš e-shop meziseniory.cz. Budeme se těšit příští rok.

 

Pozvánka na Vánoční punč

V úterý 12.12. 2017 se v Senior centru v Novém Boru uskuteční akce Vánoční punč. Tato akce je pro naše klienty i veřejnost. Srdečně vás zveme a budeme moc těšit. 

Image

Hledáme dobrovolníky

Máte hodinu volného času týdně a rádi někomu pomáháte ?

Dobrovolnické centrum ADRA, o.p.s. ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Spravedlivý mezi seniory Nový Bor hledají dobrovolníky, kteří by se chtěli stát společníky pro seniory v Senior centru v Novém Boru, ul. Nemocniční 369 (areál bývalé LDN proti autobusovému nádraží). Úlohou dobrovolníků je uplatnit svoje schopnosti při vytváření vztahu se seniory (komunikace, čtení, ruční práce, hry, procházky apod.). V případě vašeho zájmu se školení dobrovolníků uskuteční v úterý 24.10. 2017 od 16. do 17.30 hod přímo ve společenské místnosti výše uvedeného Senior centra.  Senior centrum má kapacitu 50 lůžek.

S ohledem na omezený počet míst se na školení můžete přihlásit telefonicky na tel. 777 088 871 nebo E-mail: p.maska@tiscali.cz.

  • Ing. Petr Máška, vedoucí pobočky ADRA, o.p.s. Česká Lípa
  • Andrea Málková, výkonná ředitelka Senior centra Nový Bor

 

Image

Zveme vás na DEN ZDRAVÍ 

Publikováno 15.5.2017

Dobrý den všem, rádi bychom Vás pozvali na DEN ZDRAVÍ v České Lípě, který se bude konat v úterý 23. května od 14:00 hod. v Kulturním domě Crystal. Ani my na této akci nesmíme chybět, a proto zde budeme mít své stanoviště. Pokud budete mít jakékoli dotazy nebo budete potřebovat naši radu, neváhejte a přijďte. Budeme se těšit.

Image

 

Víte jak nás zadarmo podpořit na internetu?

Věděli jste, že můžete organizaci Spravedlivý mezi seniory zdarma podpořit při nakupování přes internet? Pokud alespoň občas nakupujete na internetu, stačí využít portál www.givt.cz !
Najdete na něm přes 800 nejznámějších e-shopů - můžete si koupit třeba plavky, kolo, zmrzlinu nebo dokonce letní dovolenou a naše organizace vždy dostane příspěvek. Příspěvky z nákupu zájezdů navíc patří mezi ty nejvyšší. Tak si na nás nejen při výběru dovolené vzpomeňte.

Image

 

Navštívili jste Senior centrum Nový Bor?

V první řadě bychom moc rádi poděkovali všem, kteří se v rámci Týdne otevřených dveří přišli podívat do našeho Senior centra v Novém Boru. Tento týden umožnil návštěvníkům nahlédnout do prostor centra, dozvědět se potřebné informace o námi poskytovaných službách a také částečně nahlédnout do života klientů.

 

 

Děti ZŠ Arnultovice pomáhají i u nás

Článek Novoborský měsíčník. 

 

Promítání filmu MAREČKU PODEJTE MI PERO

Krásný slunečný den všem, dnes ráno u nás v Senior centru proběhlo první promítání filmu. Děkujeme společnosti Silverdahl, která nám darovala v rámci projektu Ježíškova vnoučata projektor a plátno na promítání. Senioři bez jediného slůvka sledovali film jako v kině. Jsme za to moc vděční a těšíme se na další promítání nejen filmů :)

 

Oslava narozenin 

Další oslava v našem Senior centru se neobešla bez dortu, dobré kávy a přátelského posezení.

Ježíškova vnoučata pokračují i po Vánocích

Kláru o víkendu navštívila Ježíškova vnoučata a dovezli nový kávovar i s kapslemi. Klára byla moc nadšená.

Oslava narozenin paní Anastázie

 

Paní Marie oslavila své 84. narozeniny u nás v Senior centru.

 

Jaro je tu!

Máme tady jaro a naši senioři se vrhli do práce. Sázeli se bylinky, ředkvičky, dýně, hrášek...úroda bude veliká :-)

"Čarodějnický den" 

"Čarodějnícký den" by u nás v Senior centru ve znamení hudby, zpěvu, nechyběli buřty a dobrá nálada. Opět příjemné setkání bylo s naším milým dobrovolníkem s Ježíškových vnoučat. Moc děkujeme a těšíme se na další příjemné setkání.

Odpoledne s Evergreenem

Naše úžasné maminky z Maternitas pro naše klienty zajistily vystoupení pěveckého sboru EVERGREEN, který nás poctil svoji návštěvou. Zazpívali jsme si, zasmáli, nechyběli naši nejmenší diváci ani mlsání.

Ještě jednou moc děkujeme a přejeme nám všem více takových krásných chvil.

Oslava našeho dobrovolníka Petra

Pro našeho milého dobrovolníka Petra, který naše seniory navštěvuje jsme uspořádali narozeninovu oslavu. Moc se vydařila a prožili jsme opět krásné odpoledne.

Ohlédnutí za prosincem 2016

Ohlédnutí za pestrým prosincem v Senior centru

Poslední měsíc v roce 2016 byl v Senior centru v Novém Boru opravdu plný akcí a zábavy. Začátkem měsíce jsme pro klienty uspořádali Mikulášskou besídku, při které senioři dostali od Mikuláše balíčky plné dobrot. Krásným pěveckým vystoupením nám besídku zpestřila MŠ Klíček.

S přicházejícími Vánoci se zde konala každoroční akce Vánoční punč, která byla letos pouze pro klienty a jejich nejbližší. O zábavu se postarala ZŠ Svor, DDM Krompach nebo MŠ Klíček. Nechyběl ani pan farář Repka se svými svátečními slovy a třešničkou celého večera byl Kytlický chrámový sbor. Všem díky.

Den před Štědrým dnem jsme měli tu čest oslavit obnovení sňatku dvou našich klientů, kteří měli šedesátileté výročí svatby. Cestu vážil i pan farář Antonín z Liberce, který diamantovou svatbu obohatil krásnými slovy. Na závěr si všichni pochutnali na drobném pohoštění, které na svatbách nesmí chybět.

Na Nový rok se Nový Bor zahalil do vydatné sněhové nadílky, která neminula ani nás. A jak praví klasik, v nouzi poznáš přítele, i my jej našli. Proto bychom chtěli touto cestou poděkovat panu Miloši Sobotovi ze Sloupu v Čechách, který se nám v SC postaral o průjezdnost dvora. Pan Sobota byl velmi ochotný a ve 3 hodiny ráno, což je doba, kdy téměř všichni spí, přijel a odklízel precizně celý areál. Jak je vidět, i úklid sněhu musí mít hlavu a patu. Neváhejte tedy a využijte jeho kontaktu (Miloš Sobota mob.: 602 966 045) můžeme vřele doporučit. Děkujeme, Senior centrum Nový Bor.

Na závěr vám všem přejeme šťastný rok 2017 a věříme, že bude stejně tak úspěšný jako ten loňský. 

Publikováno 2.1.2017

Vánoční punč

Každoroční Vánoční punč

Dlouho očekávaná akce „Vánoční punč“ se uskutečnila 15. 12. 2016 v našem Senior centru v Novém boru a tentokrát byla pro klienty a jejich nejbližší.  Pečlivé přípravy se vyplatily a všichni si pozdní odpoledne moc užili. Vánoční nálada byla všude kolem.

Největší poděkování patří všem účinkujícím, kteří se postarali o zábavu seniorů a všech ostatních. Jako první nás svou návštěvou potěšily děti z DD v Krompachu nejen svým vystoupením roztleskávaček. Dále děti ze Základní školy ve Svoru, které navnadily krásnou atmosféru hrou na flétničky. MŠ Klíček vystupovala v Senior centru letos již podruhé a opět se svým krásným zpíváním vánočních koled. Přijel také pan farář Repka, který pronesl několik svátečních slov a nakonec Kytlický chrámový sbor, který byl třešničkou celého večera.

Pohoštění bylo dost včetně cukroví, které si klienti upekli v rámci aktivizace. I vzhledem k tomu, že program nebyl zrovna krátký, jsme rádi, že klienti vydrželi a měli zájem sledovat dění až do konce. Všem tedy přejeme krásné svátky a hlavně hodně zdraví. 

Publikováno 20.12.2016

 

Promítání cestopisného filmu na téma "Turecko"

SENIOR PROMÍTÁ SENIORŮM

V rámci Mezinárodního dne seniorů, který byl věnován našim rodičům, prarodičům, babičkám a dědečkům jsme také my zpestřili našim klientům jejich běžný den.

Společnost Spravedlivý mezi seniory o.p.s. uspořádala pro naše seniory dne 4.10.2016 besedu s promítáním cestopisného filmu na téma „Turecko“. Zajímavé na celém projektu je, že o své zážitky se s námi přijel podělit sám tvůrce, aktivní senior pan Pipal z Mimoně. Celý svůj život věnoval své velké vášni cestování. Dnes, v době, kdy je již sám seniorem ho jeho vášeň neopouští. Zpracovává si nasbírané foto dokumenty a videa z cest a tvoří tak krásné, poučné i v mnohém velice zajímavé filmy z míst, které sám navštívil.

Na besedu čekalo v místnosti plno zvídavých a nadšených seniorů. Ošetřující personál dopřál tento zážitek také pánovi, několik let trvale upoutanému na lůžku. Byl to pro něj po mnoha letech strávených v nemocničních zařízeních další krůček k příjemnému, pro mnohé běžnému, dennímu prožitku.  

Po úvodní řeči pana Pipala, jsme se všichni mlčky zadívali do téměř hodinového filmu s doprovodem tamější hudby a poučného vyprávění. Po ukončení promítání byl prostor na několik dotazů. Vzhledem k pozitivnímu ohlasu celé akce jsme s panem Pipalem domluveni, že nás přijede brzy znovu potěšit dalším cestovatelským zážitkem. 

Publikováno 10.6.2016

Výstava „Čím se baví senioři ve volném čase“

Publikováno: 15.3.2015

Dne 12. března 2015 proběhlo ve foyer Městského divadla  v Novém Boru slavnostní otevření výstavy nazvané „Čím se baví senioři ve volném čase“ se zástupkyní spoluorganizátorky výstavy Hany Novotné ze Svazu důchodců ČR o.s., ZO Nový Bor a se zástupci Městského úřadu Nového Boru.

Na výstavě se vystavovali rukodělné výrobky novoborských aktivních seniorů a vítězné fotografie ze soutěže SDČR.

Ve spolupráci s paní Novotnou jsme do této výstavy zapojili dvě aktivní seniorky pocházející z Kamenického Šenova – paní Věru Nejezchlebovou se svými drhanými výrobky, košíky z papíru a věcí z korálků a s paní Miroslavu Pravdovou, která přispěla svými výrobky z krajky, které tvoří pomocí techniky paličkování.

Tereza Kavanová

Spravedlivý mezi seniory o.p.s.

Vánoční punč

Dne  17. 12. 2014  se konala první akce pro veřejnost ”Vánoční punč v zahradě”, která by se chtěla stát v našem centru tradicí. Celým programem této akce nás doprovázel moderátor pan Zdeněk Kaňka, jež má k našemu areálu velmi hezký a osobní vztah.

Celý program obohatily úžasným vystoupením také naše milé děti z Dětského domova v Krompachu v Čechách. S vystoupením maličkých mažoretek a hudebního kroužku velkých slečen, bylo nejen učiněno za dost krásnému zážitku, také hlubokému lidského dojmu každého návštěvníka. Pozvání mezi nás také přijal duchovní správce českolipského vikariátu litoměřické diecéze, administrátor Cvikovské farnosti pan farář Mgr. Rudolf Řepka. Jeho předvánoční sváteční slovo nám nejen připomnělo duchovní význam Vánoc, vneslo do myslí každého z nás tu pravou vánoční atmosféru, ale také uvědomění důležitosti lidské sounáležitosti a mezigeneračního sdílení života. Dojemné bylo zažít děti z dětského domova, které se podělily o své zážitky právě s panem farářem. Z jejich projevů bylo cítit radost a nadšení z celé atmosféry a také z právě absolvovaných her v osvícené zimní zahradě, jejichž vyvrcholením byla nadílka v podobě dárků pro každého.  Milý dárek darovaly také děti z dětského domova našemu centru. Nečekali jsme to a byli jsme nesmírně dojatí jejich srdečností a upřímnou radostí. Jelikož vánoční čas byl v plném proudu, počasí zimní a sychravé, podával se horký punč a domácí vánoční cukroví i slané pečivo vyrobené našimi dobrovolnými dárci. Za což jim ještě jednou srdečně děkuji.

Užít si s námi tento předvánoční čas přišlo kolem 60 návštěvníků. Volnou chvilku si také našli zástupci úřadu města Nový Bor, přivítali jsme paní místostarostku Ing. Stanislavu Silnou, která přišla v roli babičky s dvěma vnoučátky. Bylo to prostě úžasné a já bych velice ráda poděkovala všem, kteří si našli chvilku a přišli mezi nás. Věřím, že jsme odcházeli domů všichni s pocitem krásného zážitku a s velkým těšením na další vánoční punč v zahradě.

Otevření občanského sdružení Rodina v centru v Novém Boru

Slavnostní otevření Komunitního centra v Novém Boru

Měli jsme chuť vytvořit v Novém Boru společný prostor pro mezigenerační společné setkávání a aktivity. To nám dává smysl a velký význam pro budoucí rozvoj aktivit mezi námi.  Proto naše aktivita spojila své síly a zahájila provozování současně s místním občanským sdružením Rodina v centru.

V listopadu 2014 jsme tak slavnostně naše Komunitní centrum určené seniorům otevřeli.

„Prostory komunitní centra mají sloužit k setkávání a aktivnímu trávení volného času seniorů. Naším cílem je, aby zde docházelo i ke generačnímu propojování při různých akcích. V blízké budoucnosti máme v plánu v tomto areálu otevřít i centrum pro osoby trpící Alzheimerovou chorobou, které by poskytovalo také odlehčovací služby pro pečující osoby," sdělila Andrea Málková, statutární ředitelka neziskové organizace Spravedlivý mezi seniory.

 

Štědrý den v našem Senior centru

Publikováno: 3.1. 2020

Do našeho centra zavítali příbuzní našich klientů, Ježíškova vnoučata a dobrovolníci. Panovala úžasná vánoční atmosféra, hrály koledy, rozbalovaly se dárky. Ta radost z každého rozbaleného dárku, láskyplná objetí a slzy dojetí…..však se podívejte sami.  ❤️😍🎄